Strona główna arrow Archiwum aktualności arrow Dostęp testowy do polskich książek elektronicznych w czytelni ibuk.pl Wydawnictwa PWN 21.11.2018
 logo BIBLIOTEKA GŁÓWNA
AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
W POZNANIUStrona główna
Informacje o bibliotece
Information for Incoming Students
Szkolenia
Regulamin korzystania
Katalogi
Bazy danych
Czasopisma
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna
Ośrodek Informacji Naukowej
Inne biblioteki
AWF Poznań
Statystyka (prowadzona od 01.01.2018)
Odwiedzających: 196421

 
Dostęp testowy do polskich książek elektronicznych w czytelni ibuk.pl Wydawnictwa PWN Drukuj
Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do 1383 tytułów polskich książek naukowych i podręczników akademickich (w tym 17 darmowych dotyczących osób niepełnosprawnych) z komputerów znajdujących się w sieci AWF w Poznaniu i ZWKF w Gorzowie Wlkp. na platformie ibuk.pl. Czas trwania testu: od 7 do 25 czerwca 2010r.

Warunki korzystania

  1. Licencja uczelniana nie zezwala na kopiowanie ani drukowanie udostępnianych książek – możliwe jest tylko czytanie na ekranie komputera.
  2. Dodatkowo (oprócz dostępu z sieci uczelnianej) zainteresowani pracownicy i studenci AWF w Poznaniu mogą otrzymać hasła dostępu z komputerów domowych. Po odbiór hasła prosimy zgłaszać się do Wypożyczalni. Pracownicy i studenci ZWKF proszeni są o kontakt z Biblioteką ZWKF. 
  3. Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska nie udostępnia swoich publikacji do testowania.
  4. Każda z książek może być czytana jednocześnie przez maksymalnie 5 osób. 

Sposoby korzystania:

  1. Rekomendowany: przy pomocy oprogramowania iPaper. Program uruchamiany jest bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej i dla uczelni jest ustawiony jako domyślny. Program działa niezależne od posiadanego systemu operacyjnego i przeglądarki internetowej;  wymaga też włączonej obsługi Javascript. Przejście do czytania odbywa się bezpośrednio ze strony katalogu uczelni. Przy pozycjach, do których uczelnia ma dostęp, pojawia się przycisk „czytaj”.
  2. Alternatywny: korzystając z darmowego czytnika Itelix iLibrary Reader EE, dostępnego dla komputerów zaopatrzonych w system operacyjny Windows.
  3. Więcej informacji na stronie: http://www.ibuk.pl/korpo/jak_korzystac.php
 Wszelkie uwagi dotyczące testowanych zasobów, w tym ewentualne sugestie odnośnie zakupu poszczególnych tytułów, prosimy kierować na adres: jandrzejczak@klio.awf.poznan.pl

 

Ostatnia aktualizacja ( 28.06.2010 )
 
< Poprzedni   Następny >
Biblioteka Główna Akademii Wychowania Fizycznego
61-555 Poznań, ul. Droga Dębińska 10C