Strona główna arrow Archiwum aktualności arrow Dostęp testowy do platformy Project MUSE 19.06.2018
 logo BIBLIOTEKA GŁÓWNA
AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
W POZNANIUStrona główna
Informacje o bibliotece
Information for Incoming Students
Szkolenia
Regulamin korzystania
Katalogi
Bazy danych
Czasopisma
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna
Ośrodek Informacji Naukowej
Inne biblioteki
AWF Poznań
Statystyka (prowadzona od 01.01.2018)
Odwiedzających: 92759

 
Dostęp testowy do platformy Project MUSE Drukuj

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego dostępu testowego do platformy Project MUSE , zawierającej 285 380 artykułów i 600 894 rozdziałów od 203 wydawców z zakresu dziedzin humanistyki i nauk społecznych
Dostęp aktywny do 18.04.2015 r.
http://muse.jhu.edu/

Platforma Project MUSE powstała w wyniku współpracy pomiędzy wydawcami i bibliotekami w roku 1993. Początkowo na platformie ukazywały się tytuły wydawane przez Johns Hopkins University Press, a w roku 2000 zostały dodane czasopisma innych wydawców.

W chwili obecnej zawiera 285 380 artykułów i 509 894 rozdziałów od 203 wydawców.

Jest to platforma udostępniająca pełnotekstowe tytuły czasopism z zakresu dziedzin humanistyki i nauk społecznych. Czasopisma w kolekcji są tytułami recenzowanymi i indeksowanymi, zawierającymi artykuły autorstwa respektowanych uczonych. Tytuły nie są objęte embargo czasowym, dostępne są w wielu przypadkach jeszcze zanim ukaże się wersja drukowana danego tytułu. Na platformie przedstawione są tytuły publikowane przez ponad 100 wydawnictw non-profit.

Wersja online na platformie obejmuje pełną zawartość czasopism, w tym wszystkie wykresy, tabele, elementy graficzne itd. Większość artykułów udostępniane jest zarówno w HTML jak i PDF. Prenumeratorzy MUSE otrzymują bezpłatny dostęp do wydań archiwalnych wybranych tytułów. Project MUSE jest projektem agregacyjnym, gwarantuje stały dostęp do każdego tytułu, ponieważ umowy z poszczególnymi wydawcami nie pozwalają na wycofanie treści. Licencja MUSE nie wymaga zachowania prenumerat drukowanych.

Ostatnia aktualizacja ( 21.04.2015 )
 
< Poprzedni   Następny >
Biblioteka Główna Akademii Wychowania Fizycznego
61-555 Poznań, ul. Droga Dębińska 10C